Lomi Lomi masáž: Klíč k duševní pohodě a harmonii
Od Anna Hrušková led 7, 2024 0 Komentáře

Úvod do světa Havajské masáže lomi lomi

Znáte ten pocit, kdy byste nejraději utěkli od všeho a zažili kousíček ráje přímo zde, uprostřed kontinentální Evropy? Je to možné! A není k tomu zapotřebí ani magický portál ani letenka na Havaj. Poznejte s mnou masáž lomi lomi, která do vašeho života vnese kousek tohoto exotického ostrova. Teď si možná říkáte: "Anna, slyšela jsem již o mnoha masážích, ale co to lomi lomi je? Zní to jako tanec nebo dezert!" Ano, mám právě pro vás přichystaný směsici znalostí, příběhů a osobních zkušeností o této neobvyklé, ale o to více očarující technice starých havajských léčitelů.

Historie a původ masáže lomi lomi

Jdeme hlouběji do věci a podíváme se na historii lomi lomi. Tato technika má kořeny v dlouhé tradici domorodých Havajců a je součástí jejich původních léčebných praktik. Lomi lomi úzce souvisí s filozofií Huna, která naučí, že vše ve vesmíru je propojeno. Když jsem se o tomto dozvěděla, okamžitě mi to připomnělo, jak často zapomínáme na propojení mezi naším tělem a naší myslí. Vždyť i staré přísloví praví, že zdravá mysl se skrývá v zdravém těle, což lomi lomi nabízí – harmonii celého bytí.

Rituály a techniky lomi lomi

Pokud si myslíte, že lomi lomi je jen obyčejná masáž, připravte se, že vás teď přesvědčím o opaku. Při této masáži totiž není důležitou jen technika hladění, kneadingu nebo tření, ale i duchovní rituál, který ji doprovází. Představte si, že ležíte ve světlém pokoji, hrají relaxační zvuky, přichází masér a začíná ceremoniál zpěvy a modlitbami k dosažení povznášející duchovní atmosféry. Je to skutečný zážitek, který vás celý propláchne. Každý pohyb ruky na vašem těle je jako vlna oceánu a ve vás se postupně rozplynou veškeré starosti.

Přínosy masáže lomi lomi pro naše zdraví

Nevěřili byste, kolik zdravotních benefitů může mít pravidelná havajská masáž. Zlepšuje krevní oběh, uvolňuje svalové napětí a v neposlední řadě má pozitivní vliv na psychickou pohodu. Můj obvyklý stres (ano, mám doma puberťačku Lenku, která mi nedá ani chviličku klidu) jako by se rozpustil ve vodě a já se cítím jako znovuzrozená. Když už mluvíme o zdraví, lomi lomi je výborné i pro imunitní systém. Když je naše tělo a mysl v rovnováze, jsme rezistentnější vůči nemocem a stresu. A kdo z nás by nechtěl být zdravý jako rybička a přitom ušetřit na lécích na hlavu nebo na záda?

Jak se lomi lomi liší od ostatních druhů masáží?

Pojďme se zabrat do porovnávání. Víte, že bych mohla být i inspektorka masáží, protože kolik jich už mám za sebou, to snad ani nemá cenu počítat. A přiznám se bez mučení, lomi lomi je skutečně unikátní. Klíčovým rozdílem je pro mě ten pocit hlubokého uvolnění, který přichází nejen díky technice masáže, ale i kvůli celé té ceremoniální atmosféře. Další věc je, že se používají nejenom ruce, ale i předloktí – něco jako kdyby vás hladil největší a nejhebčí list palmového stromu. A to nemluvím o tom, že jiné masáže se zaměřují spíše na úlevu konkrétní oblasti, ale lomi lomi bere v potaz celé tělo a jeho energetický tok.

Kdy je vhodné podstoupit masáž lomi lomi?

Teď si možná říkáte: "Anna, ale kdy je nejlepší čas na lomi lomi?" A já vám odpovím, že kdykoliv cítíte touhu se zastavit a zažít návrat k sobě. Samozřejmě, jestli máte zrovna nějakou akutní zranění nebo infekční onemocnění, počkejte, až se vylepšíte. Ale jinak? Klidně si tento typ masáže dopřávejte ve stresovějším období nebo když toužíte po fyzickém i psychickém detoxu. Lomi lomi vám může pomoci po náročném dni, po rozchodu, nebo i tehdy, když jen tak chcete pro změnu udělat něco jenom pro sebe.

Příprava na masáž lomi lomi

Nesmíme zapomenout na přípravu – jak na straně maséra, tak vaší, milé čtenářky a čtenáři. Je důležité najít si místo a terapeuta, kteří respektují tradici lomi lomi; kdo vás bude masírovat s láskou a péčí. Než se vypravíte na masáž, dejte si trochu času na relaxaci a nastavení té správné mentální vlny, abyste se mohli plně otevřít tomuto zážitku. A možná to zní jako banalita, ale nezapomeňte se osprchovat – nebojte, nepadne to masérovi na hlavu, když přijdete čistí a voňaví, vždyť jde o respekt ke společnému prostoru.

Osobní zkušenost s lomi lomi

Řekla jsem si, že vám do článku vložím i kousek své osobní zkušenosti. Loni jsem se potýkala s problémy v práci a cítila jsem, že potřebuju změnu. Rozhodla jsem se pro masáž lomi lomi a to byla právě ta cesta k duševní a tělesné harmonii, kterou jsem hledala. Pamatuji si, že jsem ležela na masážním stole a pocítila velký mír. Nechtěla jsem, aby to skončilo. Po masáži jsem byla uvolněná nejen fyzicky, ale měla jsem i pocit vnitřního klidu, což mi pomohlo přehodnotit mnoho věcí v mém životě. A ještě jedno: domů jsem se vrátila celá voňavá jako květina tropického lesa.

Závěrečné myšlenky a tipy na udržení harmonie

Pokud se nacházíte na křižovatce nebo toužíte po tom, aby se vaše životní energie znovu roztočila, lomi lomi může být ten pravý katalyzátor změny. Abychom si zachovali harmonii i po masáži, nezapomínejme na pravidelný odpočinek, vhodnou stravu a momenty ticha. Vezměte si ze zkušenosti starých havajských léčitelů to, že každý den bychom si měli najít chvíli na odpojení od spěchu světa, meditaci nebo procházku v přírodě. A já vás budu následovat – třeba už zítra místo psaní dalšího článku podniknu hluboký dýchací rituál nebo pohodu s kávou. Nebo možná obě. Zdravím všechny hledající duše a přeji kouzelnou cestu za harmonií s havajskou masáží lomi lomi!

Napsat komentář