Zdravotní přínosy Breussovy masáže
Od Karel Novotný lis 18, 2023 0 Komentáře

Základní informace o Breussove masáži

Vždy, když si lidé pomyslí na masáže, rozmýšlí se především o relaxaci a odpočinku, který s tím přichází. Ale věděli jste, že existuje typ masáže, který může přinést zdravotní přínosy nad rámec toho, čeho si můžeme běžně všimnout? Jmenuje se to Breussova masáž.

Breussova masáž byla pojmenována podle svého zakladatele, rakouského léčitele Rudolfa Breusse, který vytvořil tuto speciální techniku masáže s cílem dosáhnout hluboké relaxace a posílit celkovou pohodu pacienta. Jde o jemnou, pomalou a rytmickou masáž, která je obzvláště vhodná pro lidi trpící chronickým stresem či únavou.

Účinky Breussovy masáže na fyzické zdraví

Účinky Breussovy masáže na fyzické zdraví jsou velmi působivé. Zásadně se zaměřuje na zlepšení oběhu a detoxikaci těla. Při této masáži se používá speciální technika, která stimuluje lymfatický systém a pomáhá tělu zbavit se toxických látek. Díky tomu je masáž velmi prospěšná pro zlepšení celkového zdraví a kondice.

Další významný přínos této masáže je v oblasti uvolňování svalového napětí. Měkká, rytmická a jemná technika Breussovy masáže je účinná při uvolňování napětí ve svaly, a to i v těch, které jsou hluboko pod povrchem.

Účinky Breussovy masáže na psychické zdraví

V dnešním rychlém světě je stres a úzkost častou součástí našich životů. Ale jak jsem již zmínil, Breussova masáž má mimořádné přínosy pro duševní zdraví. Jak je to možné?

Tato technika masáže se zaměřuje na nervový systém a je známa svou schopností povzbudit vylučování endorfinů, tzv. "hormonů štěstí". Endorfiny přirozeně zlepšují naši náladu a cítíme se šťastnější. To nám pomáhá zvládat stres a úzkost lépe.

Příprava na Breussovu masáž

Při přípravě na Breussovu masáž je důležité vzít si dostatek času. Nezapomeňte, že tato masáž je o hluboké relaxaci a hojení těla a mysli. Pro maximální přínos byste si měli zajistit co nejvíce klidu a pohodlí.

Rovněž je důležité, aby byl prostor, kde se masáž koná, tichý a příjemný. Chcete-li vytvořit dokonalé prostředí pro masáž, můžete použít éterické oleje nebo zapálit svíčky pro uklidňující vůni a atmosféru.

Můžeme provádět Breussovou masáž doma?

Řada z vás se určitě diví, zda můžeme provádět Breussovou masáž doma. A odpověď je ano. I přes to, že by bylo nejlepší podstoupit tuto masáž pod dohledem zkušeného terapeuta, existují určité metody, jak ji lze provést doma.

Jako první krok budete potřebovat klidný prostor, kde budete moci relaxovat bez rušení. Pak začít pomalým a rytmickým masírováním těla, začínající na šíji a postupně se přesouvající dolů. Pamatujte, že klíčem je pomalý a rytmický pohyb, nikoli silové masážní techniky.

Rady a tipy pro Breussovou masáž

Abychom dosáhli nejlepších možných výsledků při Breussově masáži, je důležité dodržovat několik klíčových rad a tipů. Za prvé, je důležité dýchat správně během masáže. Dýchání by mělo být hluboké a rytmické, což napomáhá ke zvýšení kyslíku v krvi a je prospěšné pro celkové zdraví a pohodu.

Za druhé, je důležité uvolnit mysl a nenechat se rozptylovat během masáže. To vás může vést k hlubší relaxaci a lepšímu pocitu pohody po masáži.

Na závěr bych dodal, že ačkoliv Breussova masáž může být velmi prospěšná pro vaše zdraví a pohodu, je důležité pamatovat na to, že nenahradí lékařskou péči v případě závažných zdravotních problémů. Proto je vždy důležité konzultovat jakékoli zdravotní problémy s odborníkem.

Tímto končí můj článek o Breussově masáži. Doufám, že jsem vám tímto předal nové informace a že vám to pomůže na vaší cestě za lepším zdravím a pohodou. Jakou masáž si vyberete pro sebe, je jen a jen na vás. Ale jak víme, s Breussovou masáží to určitě neuděláte špatně.

Napsat komentář